Електричен уред за варење храна RAF R.178 – 900 W

2,190.00 ден

Електричен уред за варење храна RAF R.178 – 900 W

Шифра 4428

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категории , SKU: 4428 Ознаки:

Опис

Електричниот уред за варење на храна RAF R.178 е дизајниран за готвење ориз, зеленчук и риба. Има доволно моќ и волумен за висококвалитетно готвење на ориз за секој вкус. Едноставната и јасна контрола нема да предизвика непријатности. Една од значајните предности на шпоретот за ориз RAF R.178 е рачката со топлинска изолација и практичното контролно мени.

Карактеристики:

Производител: RAF
Волумен: 5l
Влезна моќност: 900 W
Мултифункционално мени
Вграден тајмер

Може да се користи за готвење ориз, леќата, компири и зеленчук
Номинален напон: 220-240V ~ 50/60Hz
Рачки со топлинска изолација
Материјал: пластичен метал