Електрична фритеза RAF R.5299 – 2000 W

2,190.00 ден

Електрична фритеза RAF R.5299 – 2000 W

Шифра 4443

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4443 Ознаки:

Опис

Електрична фритеза RAF – 2000 W со капацитет од 3.5 литри

Куќиште од не’рѓосувачки челик со ладни рачки на допир
Тајмер од 30 минути со автоматско исклучување и сигнално ѕвонче
Вклучува корпа за пржење со рачка за лесно спуштање, кревање и исцедување на храната
Прозорецот во капакот ви овозможува лесно да ја следите вашата храна додека се пржи
Капак со интегриран двоен филтер помага да се намали мирисот и прскањето масло
Магнетен кабел за отцепување за дополнителна безбедност
Показни светла за вклучување и подготвеност
Прилагодливата контрола на температурата лесно ги прилагодува температурите на пржење за да се готви разновидна храна до совршенство