Дигитална вага – лажица

490.00 ден

Дигитална вага – лажица

Шифра 3738

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3738 Ознаки:

Опис

Дигитална вага со лажица со висока прецизност

Минимална тежина на мерење 0.5 gr, а максимална тежина 500 gr.

Може да мери во повеќе тежински единици gr/oz/gn/ct

Може да мери течни или цврсти продукти, како млеко, брашно, крем, путер, масло, зачини и додатоци во храната

Идеална за во секоја кујна