Попуст!

Ултразвучен соларен уред против животни

Original price was: 1,090.00 ден.Current price is: 890.00 ден.

Ултразвучен соларен уред против животни

Шифра 3358

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Ултразвучен уред кој се полни со електрична енергија преку соларен панел

Има вграден сензор за движење кој доколку детектира движење активиран ултразвучен сигнал и светлосни сигнали кои го бркаат животното ке е во близина

Ултразвучниот сигнал е непријатен за животните, но нечуен за луѓето.

Ефикасно против мачки, кучиња, разни глодари, змии, птици

Реагира на далечина од 6-10 метри, во зависност од поставеноста и од препреките пред него (трева, дрвја), и ширина од 110 степени

Водоотпорен