Соларен уред против птици и животни

1,390.00 ден

Соларен уред против птици и животни

Шифра 4449

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4449 Ознака:

Опис

Соларен уред против птици и животни со 13 звуци и 8LED

Карактеристики:
1. Овој соларен бркач на животни и птици има звучник со високи децибели и трепкачки светла, што може да помогне да се одвратат дивите животни од предизвикување штета на посевите, градините и другите надворешни простори.
2. Дневно средство за спречување птици: Нашиот бркач на птици може да се користи во текот на денот кога птиците се активни, со 13 различни звучни ефекти кои може да се репродуцираат со голема јачина, со интервал од 5 минути за максимална ефикасност.
3. Ноќно средство за спречување на животни: Нашиот средство за заштита од диви животни е совршен за одвраќање на ноќни животни како што се ракуни и диви свињи, со комбинација на гласни звуци и трепкачки светла кои служат како предупредувачки сигнал за да се чуваат подалеку од посевите и други области.
4. Отпорен на временските услови: Со рејтинг за заштита IP55, овој уред е дизајниран да издржи сурови временски услови и е погоден за употреба во фарми, овоштарници, градинарски градини, објекти за сточарство и многу повеќе.
5. Сончево полнење и заштеда на енергија: Овој уред има соларен панел на врвот и вклучува батерија што се полни, што го прави еколошки и заштедува енергија. Не бара никаков надворешен извор на енергија и може да се користи дури и во облачни денови.