Тостер RAF R.270t – 850 W

990.00 ден

Тостер RAF R.270t – 850 W

Шифра 4861

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категории , SKU: 4861 Ознаки:

Опис

Ви го претставуваме RAF тостерот кој е од суштинско значење за секоја кујна. Со способноста да се подготват два вкусни сендвичи одеднаш, овој уред од 850W, 220V, 50Hz обезбедува брзо и униформно загревање. Нелепливите облоги гарантираат лесно ослободување и чистење без проблеми, додека рачката со ладен допир и штипката за заклучување на рачката даваат приоритет на безбедноста за време на работата.

Автоматската контрола на температурата обезбедува совршено подготвени сендвичи секој пат. Кога ќе завршите, обвивката на кабелот и функцијата за складирање исправено ја одржуваат вашата кујна уредна. Благодарение на двостраното загревање, ќе уживате во еднообразно печени сендвичи со секоја употреба. Црвеното светло на индикаторот за напојување е ваш сигнал дека овој тостерот е подготвен со идеална температура за печње на лепчињата. Уживајте во леснотија, ефикасност и вкусни резултати со RAF тостерот R.207т.

Моќност: 850W, 220V, 50Hz
Нелеплива плоча за обложување
Ладна рачка на допир
Автоматска контрола на температурата
Клип за заклучување на рачката
Обвивка и исправен кабел за складирање
Индикаторско светло за контролирано готвење
Двострано греење
Униформа топлина
Лесен за употреба и чистење
Димензии: 22x22x25 (отворен)