Апарат за правење мини крофни

1,190.00 ден

Апарат за правење мини крофни

Шифра 4121

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4121 Ознаки:

Опис

Aпаратот за крофнички Ви овозможува брзо и лесно припремање мини крофнички. За неколку минути ќе можете да ги израдувате вашите најмили или да ги изненадните вашите гости.

Доволно е да го припремите тестото по вашиот омилен рецепт, да го ставите во загреаниот калап и после неколку минути крофничките се спремни за дегустација.

Можете да ги прелиете со чоколада, мед или да ги наросите со шеќер во прав или мелени ореви, да ги намачкате со крем или џем,да ги украсите со шлаг или овошје… Постојат безброј комбинации, а крофничките ке бидат занимливи и различни.

 • Број на калапот за крофнички: 7
 • Пречникот на калапот за една крофничка: 5,5 цм
 • Светлосен индикатор
 • Термоизолирана рачка
 • Моќност: 750 W