Пегла на пареа RAF R.1269P – 1370 W

1,890.00 ден

Пегла на пареа RAF R.1269P – 1370 W

Шифра 4273

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категории , SKU: 4273 Ознаки:

Опис

Професионална пегла на пареа – RAF R.1269P 1370 W

Рачната пегла на пареа за облека RAF R.1269P е едноставен и лесен за користење уред кој може лесно да ја испегла облеката направена од секаков вид ткаенина, да ги испегла завесите и постелнината, да помогне да се отстранат непријатните мириси од работите и да се исчистат тапациран мебел и теписи. Паробродот е особено корисен за семејства со деца, бидејќи може да се користи за лесно дезинфекција на играчките.

Практичен, компактен, мобилен, економичен, може да се земе со вас на секое патување. Овој евтин мултифункционален уред целосно ќе ја промени вашата идеја за грижа за работите и вашиот дом и ќе го направи овој процес што е можно поедноставен и удобен.

Индикатор за греење
Заштита од прегревање
Капацитет на резервоар за вода 400 ml
Време на загревање до 45 секунди
Континуирано пареа до 20 минути

Тежина 1.4 кг

Работи на 220 v