Пегла на пареа RAF R.3039 – 1800 W

2,190.00 ден

Пегла на пареа RAF R.3039 – 1800 W

Шифра 4302

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категории , SKU: 4302 Ознаки:

Опис

Пеглата на пареа RAF r.3039 ви помага да ги отстраните брчките и брзо да ја чистите и стерилизирате облеката и доаѓа со 11 прилагодувања на брзините, ги задоволува вашите различни потреби за пареа и има телескопска потпорна шипка од 3 секции од алуминиумска легура за прилагодување на различни висини и вбризгување на пареа со 6 дупки. Погоден е за различни ткаенини, вклучувајќи памук, волна, полиестер, кадифе, свила, влакна, најлон, лен и така натаму. Навлажнува и пегла облека, постелнина, софи, завеси, играчки итн.

Лесно се чисти
Лесно за складирање
Лесен, компактен
Копче за прилагодување на температурата
11 прилагодувања на степените на пренос
Капацитет на резервоар за вода: 1,5L
Континуирана работа: 90 минути
Моќност: 1800 W
Волти: 220V – 50Hz
Големина: 150 cm x 24 cm x 22 cm
Материјал: пластика + нерѓосувачки челик + легура на алуминиум