УВ ламба против комарци

490.00 ден

УВ ламба против комарци

Шифра 3138

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3138 Ознаки:

Опис

Целосна заштита – Комарците пренесуваат многу болести, не само на луѓето туку и на животните. Ламбата против комарци ќе ти обезбеди тебе и на твоето семејство целосна заштита.

Имајќи ја во предвид ефикасност и безбедност, ламбата против комарци е голем плус и предност во однос на алтернативите кога станува збор за превенција од комарци. Ќе ги улови сите комарци во твојата околина без токсини, непријатни мириси и штетни хемикалии!

Малите димензии и USB полнењето го прават уредот совршено пренослив за авантури во домот или на отворено.

Ламбата против комарци е одлично решение за секој простор, и внатре и надвор. Се користи во хотели, кафулиња, продавници, магацини, фарми.

Ламбата е како магнет за комарци, работи на уникатен и интересен метод. LED светлото е мамка што ги привлекува сите комарци кои се кријат во близина.

Уредот има вентилатор со голема брзина кој создава ефект на вшмукување и ги вшмукува комарците. На дното на светилката е прикачен контејнер кој ги заробува сите комарци. Овој практичен и автоматизиран систем е целосно безопасен за човечкото тело и за домашните миленици.

Малите димензии и USB полнењето го прават уредот совршено пренослив за авантури во домот или на отворено.

Технички карактеристики:

 • Применлива област: 20~120 ㎡;
 • Димензии: 19 x 13cm;
 • Moќнст: 5W;
 • USB полнење; ( не се полни, се вклува на полнач од мобилен телефон или уред со УСБ порта)
 • Достапна во бела или црна боја

Дополнителни информации

Одберете боја:

Бела, Црна