Алка против комарци за деца

220.00 ден

Алка против комарци за деца

Шифра 4400

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Детска алка – репелент против комарци

Ефикасна заштита против сезонската наезда на комарци

Aлката испушта арома на природни (билни) масла кои ги одбиваат комарците и другите инсекти

Природни етерични масла кои ги содржи: цитрон, лимон, чајно дрво, лаванда, нане, пелин

Делува веднаш!

Одлична заштита за слободна игра или активности, идеална за употреба во надворешна или во затворена средина

Поефикасна заштита се овозможува доколку се носи на рачен зглоб или на глуждот, но може и да се прикачи било каде во ваша близина (на облека, обувки, бебешка количка, чанта…)

Одбива комарци, крлежи, муви, болви итн.

100% безбедна и сигурна за употреба, без штетни влијанија – не е токсична, не предизвикува алергиски реакции на кожата

Заштита со домет до 1,5m

LED осветлување во RGB бои 3 диоди (по притискање на алката)

Водоотпорна

Лесно се поставува и отстранува

Силиконско ремче со животински ликови (маче-розова боја, панда-сина боја)

Димензии: 22 x 1,9cm

Рок на траење: 3год. неотпакувано / 30 дена по отворање на пакувањето

Дополнителни информации

Одберете боја:

Сина, Розе