Електрична тава за палачинки – Haeger

990.00 ден

Електрична тава за палачинки – Haeger

Шифра 4205

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4205 Ознаки:

Опис

Haeger HG-5209 е компактен и практичен модел на тава за подготовка на вкусни палачинки.

Изработенa е од издржлива пластика, благодарение на која не е само лесен по тежина, туку има и долг работен век. Материјалот силно издржува високи температурни оптоварувања, а рачката не се загрева за време на работата. Многу е удобна за употреба, не бара посебна грижа и лесно се чисти.

Тавата се користи за готвење палачинки со дијаметар до 22 см. Работи на струја и се вклучува со помош на мал прекинувач на рачката. Благодарение на нелепливата обвивка, тестото не стигнува до површината на тавата. Долгата рачка има ергономски облик, така што добро се вклопува во раката и не се лизга при носењето.

Карактеристики:

Моќност – 650 W

Големината на палачинките е 22 см

Нелеплив слој – да

Материјалот на телото е термопластичен

Должината на кабелот е 80 см.

Тежина 1,65 килограми