Мини уред за разладување – Artic Air Ultra

690.00 ден

Мини уред за разладување – Artic Air Ultra

Шифра 4826

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4826 Ознаки:

Опис

Иновативен, пренослив уред за разладување кој лади, освежува и го навлажнува воздухот во просторијата

Уживајте во свежиот, пријатен и чист воздух каде и да посакате!

Со напредна хидро-освежувачка технологија и исклучително тивок вентилатор

Го навлажнува воздухот и помага во чистењето на алергени и непријатни мириси – создава здраво опкружување за вас и вашето семејство

3 различни брзини

Лесен за носење – сега можете да имате свој личен мини-клима уред каде и да сте

Може да се приклучи на адаптер за мобилен, лаптоп, екстерна батерија, полнач за мобилен во автомобил итн.

Во комплетот добивате: мини уред за разладување, USB кабел и упатство за употреба

Материјал: ABS

Димензии: 155 x 155 x 145mm

Капацитет на резервоар: 200ml

Моќност: 5-5.5W

Напојување: USB 5V-1.2A

Испарување на вода: 20-25ml/h