Фритеза на топол воздух RAF R.5332 – 6 L

2,990.00 ден

Фритеза на топол воздух RAF R.5332 – 6 L

Шифра 4435

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категории , SKU: 4435 Ознаки:

Опис

Фритеза на топол воздух – RAF R.5332 – 6 L

Одлична замена на класичните фритези за кои е потребна голема количина на масло за готвење и во кои храната е полна со маснотии

Оваа фритеза користи многу малку масли или може да се користи и без масло

Подесување на температурата од 80 од 200 степени

Идеална за приготвување месо, компир, зеленчук и сл.

Садот за пржење е нелеплив и се отстранува. На овој начин чистењето се врши брзо и лесно. Телото може лесно да се чисти со влажна крпа по секоја употреба

Тајмер до 60 мин

Моќност од 1500 вати

Капацитет 6 L