Електрична фритеза 2 x 6 L, 2500 W

5,190.00 ден

Електрична фритеза 2 x 6 L, 2500 W

Шифра 4202

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4204 Ознаки:

Опис

Електрична фритеза со капацитет 2 x 6 литри

Механички потенциометар за температура

Изработена од нерѓосувачки челик

Температурен опсег од 60 – 200 степени

Моќност 2500 W

Димензии на фритеза: 55 x 43 x 30 cm

Димензии на внатрешен сад: 32 x 26 x 15 cm