Електрична тава за палачинки – Sokany

890.00 ден

Електрична тава за палачинки – Sokany

Шифра 3177

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3177 Ознаки:

Опис

Електричен апарат за палачинки со кој на брз и лесен начин ќе го направите вашиот вкусен специјалитет

Брзо ќе ги подготвите омилените палачинки. Ќе поминувате помалку време во кујната

Сите ќе бидат импресионирани од совршените палачинки..

Без путер или масло. Палачинките ќе бидат вкусни.

Без неред. Ќе се изненадите колку е лесен за чистење.

Апаратот за палачинки се загрева рамномерно, секогаш на соодветна температура. Ова значи дека палачинките секогаш ќе бидат совршени и целосни.

Најдобро од се тоа што Апаратот за палачинки не треба да се премачкува со путер или масло. Ние знаеме дека нередот нема да недостасува! Со помош на нелепливата облога на Апаратот за палачинки ќе го избегнете нередот и залепените палачинки. Чистењето е едноставно и лесно.

Се што треба да направите е да ја превртите нелепливата подлога која се загрева во подготвената смеса и повторно да го превртите апаратот за палачинки. Почекајте неколку секунди и ќе имате совршена палачинка.

Подготвената смеса се става во пластичниот сад кој доаѓа заедно во сетот и кој совршено одговара на подлогата која се загрева.

Апаратот за палачинки има автоматски термостат за максимална контрола на загревањето и рачка која не се загрева.

Технички карактеристики:

 • Дијаметар: 20 см
 • Должина на кабел: 75 см.
 • Големина на апаратот: 38 x 20 x 4.8 см
 • Моќност: 800W
 • Облога: нелеплива
 • Температура на работа: 200 степени  +/- 20 степени
 • Време на загревање: 2-3 мин.