Рачна мини пегла за алишта на пареа

690.00 ден

Рачна мини пегла за алишта на пареа

Шифра 4184

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4184 Ознаки:

Опис

Со својата компактна големина и лесна конструкција, оваа мини електрична пегла е совршен придружник за патување.

Кога ќе се појават неочекувани набори на твојата облека, ова пегла е вистински спас. Со брзо загревање и прилагодлива температура, можеш брзо да ги отстраниш наборите и да изгледаш беспрекорно.

Ова пегла е одлична и за пеглање на нежни материјали како свила, волна или чипка. Благодарение на можноста за прилагодување на температурата, можеш да го прилагодиш пеглањето според барањата на материјалот и да избегнеш оштетување.

Технички карактеристики:

 • Моќност: 30W;
 • Напон: 220v;
 • Време на загревање: 15-20 секунди;
 • Капацитет на резервоарот за вода: 80 ml.
 • Димензии 180x85x60 mm