Пегла на пареа со даска за пеглање

2,190.00 ден

Пегла на пареа со даска за пеглање

Шифра 4225

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4225 Ознаки:

Опис

Уред за пеглање на пареа со држач-даска за пеглање

Капацитет на резервоар: 1,6L

Надграден со 11 режими за непречена работа, брзо ги отстранува несаканите набори

За вертикално или хоризонтално пеглање

Брзо запеглување и освежување на облеката

11 режими на пареа: памук, волна, полиестер, велур, најлон, свила, платно, лен…

Соодветен за сите видови материјал, дури и за најделикатните ткаенини

Интелигентна контрола на температурата со тројна заштита од горење

Брзо загревање за 30сек. и одржување постојана температура

Континуирана голема пареа со моќност од 2000W

Прилагодлив телескопски столб од алуминиумска легура со 3 нивоа на висина, до 140cm

Млазница од нерѓосувачки челик без мртов агол

Температура на пареа: 98°C

Излез на пареа: 40g/min

Напон: 220-240V

Континуирана работа до 60 минути

Резервоар за вода што може да се отстрани, удобен за полнење вода

Отстранува 99,99% од бактериите, како и непријатните мириси од облеката со помош на пареата

Широка примена во бутици за облека, модни салони, конфекција, за домашна примена и за патувања