Шиатсу масажер за врат

990.00 ден

Шиатсу масажер за врат

Шифра 6016

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 6016 Ознаки:

Опис

Секој ден, нашето тело поминува неколку многу часови во една позиција, ние сме изложени на разни стресни ситуации што доведуваат до напнатост и непријатност во мускулите.

Масажерот продира во мускулите и ја ослободува напнатоста, со иновативна техника на аритмичен начин на изведување на нежни движења истовремено наизменично од левата и десната страна.

Без разлика дали седите, стоите или лежите, едноставно ставете го масажер на болното место.
Тајната е во двете компактни, многу силни топчиња кои делуваат на болното место со примена на соодветен притисок.

За време на масажата, масажерот ги опушта мускулите, ја забрзува циркулацијата, ја намалува напнатоста и болката и ви обезбедува оптимален комфор и задоволство што го заслужувате.

Тежина: 1,893 g
▪️ Пакување: 36 x 21 x 12
▪️ Проценето време на работа: 10 минути
▪️ Напон: 220V, 50Hz
▪️ Номинална моќност: 50 вати
▪️ Материјал: PU кожа, перфорирана ткаенина
▪️ Ја нормализира циркулацијата на крвта
▪️ Ја ублажува тензината на мускулите
▪️ Има ракави во кои ги вметнувате рацете за време на масажата со што дополнително го одредувате притисокот врз вратот
▪️ 4 функционални копчиња со кои го вклучувате масажерот, одбирате насока на ротација, брзина на ротација
Видео: