Масажер за тело со инфрацрвена светлина

1,390.00 ден

Масажер за тело со инфрацрвена светлина

Шифра 3374

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3374 Ознаки:

Опис

Почестете се со чувство на релаксација достојно за домашен салон за масажа;

Овој масажер помага да се релаксираат мускулите, да се ублажи напнатоста и да се подобри циркулацијата.

Топлината на инфрацрвената светлина го подобрува ефектот на масажата и помага во олеснување на локализираната напнатост или вкочанетост, а исто така ја стимулира циркулацијата на крвта.

Масажа со тапкање – преку ритмички и интензивни движења, овој тип на масажа ги подготвува мускулите за интензивно вежбање, а исто така помага да се релаксираат потоа.

Разноврсна – интензитетот е прилагодлив и ви овозможува да ја прилагодите масажата на вашите желби; рачката се вади, а масажерот доаѓа со 2 врвови: мек врв и врв со шилести структури

Области за апликација – масажерот може да се користи на грб, по должината на ‘рбетот и нозете.

Работи на електрична енергија 220 V