Електронско пенкало за акупунктура без игли

690.00 ден

Електронско пенкало за акупунктура без игли

Шифра 4134

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Електронско пенкало за акупунктура без игли

Со притисок на пенкалото на акупунктурните точки се ослободува елекронски импулс што доаѓа до нивна стимулација

Нема несакани ефекти, лесен за употреба, со 9 нивоа на јачина

Одличен е за лекување на акутна и хронична болка предизвикана од артритис, ревматизам, остеопороза, ишијас, мигрена, спортски повреди и болки во мускулите, зглобовите и грбот.

Напон: 1 * AA батерија
Излез: 3.7V; 300mA +/- 50mA
Фреквенција на пулс: 0,01-300Hz
Максимален обем на излез: 500 ом
Напон на оптоварување: 3.3V
Димензија: 200 * 30мм