Електрична машина за мелење Geepas 2000 W

2,490.00 ден

Електрична машина за мелење 2000 w

Шифра 3176

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3176 Ознаки:

Опис

1. Компоненти од нерѓосувачки челик – Телото и сечилата се направени од висококвалитетен нерѓосувачки челик, кој обезбедува долга и сигурна работа на електричната мелница за месо.
Ножевите совршено го обработуваат месото и го прават тоа за неколку минути.
Останатите детали на аспираторот се направени од алуминиум со масло за храна, што овозможува производите да не се лепат на компонентите.
2. Додатоци – Електричниот комплет за мелница за месо вклучува додаток за колбаси, додаток за купола и туркач за храна. Ви овозможува да готвите домашна колбас и некои работи за него.
Ако месото стане тврдо, можете да користите туркач за храна.
3. Функција за заземјување – Ако електричната машина за мелење е заглавена, можете да го решите овој проблем со користење на специјалната функција R на прекинувачот.
Сечилата ќе почнат да се вртат во спротивна насока и производот ќе излезе одозгора. Ако ова не помогне, исчистете ја мелницата за месо, а потоа исклучете ја и исплакнете со вода.
4. Капацитет 1KG/MIN – Големиот волумен на главата ви овозможува да подготвите мелено месо за неколку минути. Оваа можност ќе ви заштеди време.
Со оваа електрична мелница ќе добиете готов килограм мелено месо за само 1 минута.

Карактеристики:
Марка: Geepas
Материјал: нерѓосувачки челик + ABS
Номинална моќност: 2000W
Боја: Бела
Напон: 220-240V
Фреквенција: 50-60 Hz

Сетот вклучува електрична мелница, метална инка за додавање месо, нож од нерѓосувачки челик, метална решетка, додаток за колбаси