Горилник на плин 40 x 40 cm

1,290.00 ден

Горилник на плин 40 x 40 cm

Шифра 3793

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3793 Ознаки:

Опис

Димензија: 40x40x19  cm

Моќност: 8,5 Kw

Метален плински горилник  изработен од квалитетен гусан метал.

Преносниот единечен шпорет на гас претставува совршена комбинација на традиционален режач и шпорет за заштеда на енергија во нов стил

Погоден е за хотели, ресторани, училишта, скара на отворено, готвење во домаќинства и сл.

Карактеристично е за него широк опсег на примена, силна функција, забележителна заштеда на енергија.

Поради уникатниот дизајн, произведува секундарен воздух во согорувањето заради принципот на топлински флукс.

Одличното отворање на отворот може да го направи горењето порамномерно ефектот е голема заштеда на енергија

Неговиот дизајн го прави согорувањето на кислородот до оптимална ефикасност

Заштеда на енергија: заштедете гас од обичните шпорети, до 30-40%

Едноставна инсталација: не треба да правите промени во оригиналиот шпорет

Применлив опсег: може да се примени течен нафтен гас, природен гас, јаглен гас или гасна цевка