Попуст!

Фритеза на топол воздух – Air fryer – 6 L.

Original price was: 2,990.00 ден.Current price is: 2,290.00 ден.

Фритеза на топол воздух – Air fryer – 6 L.

Шифра 4203

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4203 Ознаки:

Опис

Фритезата SILVER CREST 6 L е идеална за семејства кои сакаат пржена храна, но сакаат да ги намалат мастите и калориите. Овој модел ги претвора совршено крцкавите ракчиња, неверојатно вкусниот стек и чипсот во поздрав оброк, сето тоа со 80% помалку масти!

Со оглед на тоа што фритезата SILVER CREST користи топол воздух за готвење, можете да уживате во готвењето без масло или да додадете неколку капки во вашата храна за дополнителна крцкава кора! Користењето помалку масло значи дека јадете поздрава храна која содржи до 80% помалку маснотии од храната зготвена во традиционална пржење.

Можете да ги поставите времето и температурата на готвење од 80-200 C и до 30 минути. За разлика од обичните фритези, воздушната фритеза SILVER CREST е безбедна за употреба, не е потребно масло, нема да има чад, нема мирис. Плус, корпата за печење може да се мие во машина за садови – само свртете го заштитниот капак и притиснете го копчето за ослободување за да го извадите за чистење.

Карактеристики:

Капацитет: 6 l

Уредот има тајмер до 60 минути.

Прилагодлив термостат (до 200°C)

Отстранлив сад со нелеплива обвивка

Грејниот елемент е покриен со нерѓосувачки челик

Технологија за циркулација на воздух со голема брзина

Изолирана рачка и изолирано куќиште

Телото е пластично

Моќност: макс. 3000 W