Фритеза на топол воздух 12л.

4,290.00 ден

Фритеза на топол воздух 12л.

Шифра 4199

Нарачај го производот директно на :

Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
Viber:  071 713 153 или 079 344 285
Chat на веб страната
Во inbox
На e-mail: info@mkmarket.mk
                    info.mkmarket.mk@gmail.com

 

Категорија SKU: 4199 Ознаки:

Опис

Одлична замена на класичните фритези за кои е потребна голема количина на масло за готвење и во кои храната е полна со маснотии

Оваа фритеза користи многу малку масли или може да се користи и без масло

Нелеплива површина за печење

Заштита од прегревање

Максимална температура од 200 степени

Тајмер до 0 – 60 мин

Идеална за приготвување месо, компир, зеленчук и сл.

Моќност од 4800 W

Капацитет 12л.