Фритеза на топол воздух 7л.

3,490.00 ден

Фритеза на топол воздух 7л.

Шифра 4187

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4187 Ознаки:

Опис

Фритеза на топол воздух

Одлична замена на класичните фритези за кои е потребна голема количина на масло за готвење и во кои храната е полна со маснотии

Оваа фритеза користи многу малку масли или може да се користи и без масло

Максимална температура од 200 степени

Тајмер до 30 мин

Идеална за приготвување месо, компир, зеленчук и сл.

Моќност од 1800 вати

Капацитет 7л.