Дигитална детска камера

890.00 ден

Дигитална детска камера

Шифра 3108

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                       info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3108 Ознаки:

Опис

Уникатна детска камера со која вашите најмили може да ги снимаат или фотографираат своите играчки, другарчиња, домашни миленици или се што ќе посакаат.

Овој детски фотоапарат ќе го разбуди чувството за креативност кај твоите деца, ќе ги задржи заинтересираните за да можат да научат нешто ново преку игра и да откријат некои нови таленти во себе.

Камерата за деца има повеќе функции, децата можат да фотографираат, да снимаат дигитални гласовни снимки, видео снимки и да играат игри!

Компактен е за мали раце, удобен за носење насекаде, пакетот вклучува издржлив ремен за преносливост, дизајн за децата да ја закачат мини камерата на вратот.

Еко-пријателски мек силиконски нетоксичен материјал, заштитна обвивка отпорна на удари, издржлива и безбедна за децата, им обезбедува удобен начин да фотографираат или видеа со детска камера.

Им овозможува на малите да ја истражуваат својата креативност преку фотографија. Децата можат да фотографираат како што сакаат, истражувајќи различни агли, бои и композиции.

Овој производ им помага на децата да ги развијат своите вештини и да ги откријат своите таленти, што ја зголемува нивната самодоверба.

Одлична алатка за воведување на децата во технологијата и дигиталната фотографија.

Технички карактеристики:

 • Големина на екранот: 2,0 инчи;
 • Капацитет на батеријата: 1000 mAh (работа 4-6 часа);
 • Димензии: 8 x 5 x 6cm;
 • Тежина: 0,65 кг;з
 • Слот за мемориска картичка до 32 ГБ преку која може да се префрлаат на друг уред
 • Се полни преку УСБ кабел на полнач од мобилен телефон
 • Достапна во сина, розе и зелена боја

Видео:

 

 

Дополнителни информации

Одберете боја:

Сина, Розева, Зелена