Попуст!

Апарат за мерење притисок со голем дисплеј

Original price was: 1,190.00 ден.Current price is: 890.00 ден.

Апарат за мерење притисок со голем дисплеј

Шифра 6018

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 6018 Ознаки:

Опис

Мерење на крвниот притисок со притискање на само едно копче

Интелигентно подесување на притисокот на раката

Голем дисплеј на кој се прикажани сите битни информации како висок и низок крвен притисок, пулс ..

Капацитет за зачувување на резултатите од 120 мерења и нивно споредување

Манжетната е наменетa за обем на рака од 22-32 cm

Работи на батерии од 1.5 V или приклучен на УСБ полнач – тип Б од мобилен телефон (во сетот не е вклучен УСБ кабел, ниту полнач)

Компактен и мал, лесен за носење, идеален за патување.

Прецизно мерење, препорачан од врвни лекари (првите неколку мерење може да имаат минимално отстапување од вистинските вредности поради самокалибрација на точноста на уредот)