Преносна скара на жар

1,990.00 ден

Преносна скара на жар

Шифра 4425

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4425 Ознаки:

Опис

Хромирана скара за готвење со дијаметар од 17 инчи обезбедува пространа површина за готвење која може да прими многу храна во исто време, погодна за забави на скара за 3-6 лица.
Практичен дизајн —- задебелено тело на рерната, отпорност на високи температури, електрофоретска јаглеродна мрежа, цврста и издржлива, противлизгање и цврсто стапало на печката, рачка отпорна на топлина и решетката со мрежи на дното.
Лесен за носење —-дизајн со две цврсти и дебели тркала, лесна за движење и употреба.
Лесна за монтажа – Решетката е лесна за составување, опремена со фиока за собирање пепел со висока температура и за собирање жар за лесно чистење и зачувување.
Скара за повеќе пригоди —- преносливата печка за скара може лесно да се преместува и широко се користи за кампување на отворено, скара во двор и сл.

Димензии: 43 x 43 x 78 cm