Нелеплива хартија за во фритеза на топол воздух – 50 парчиња

290.00 ден

Нелеплива хартија за во фритеза на топол воздух – 50 парчиња

Шифра 4617

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4617 Ознаки:

Опис

Пакетот вклучува 50 парчиња пергаментни облоги за пржење во фритеза на топол воздух – air fryer.

Не е потребно чистење: овие неперфорирани тркалезни листови хартија се дизајнирани со облик на тркалезна чинија, без кинење, превиткување, сечење или виткање, што може ефективно да ја заштити фритезата за воздух од остатоци од храна.

Разумен дизајн на отвори за вентилација: Бидејќи оваа перфорирана пергаментна хартија е специјално дизајнирана за пржење со воздух, при дизајнирањето додадовме разумно распоредување на отворите за вентилација, што ја прави циркулацијата на пареата во фритезата за воздух или пареа потранспарентна, храната може да се загрева побрзо и рамномерно , а вкусната храна може да се ужива што е можно поскоро.

Одлично отпорен на топлина: оваа нелеплива хартија за печење за еднократна употреба, исто така, има одлична отпорност на топлина и може да издржи температури до 230 степени, безбедни за повеќето средни и мали фритези, исто така се користат во тава, микробранова печка, рерна и тенџере.

Хартиените подлоги за печење овозможуваат брзо и лесно чистење по употреба. Стави ја подлогата пред да готвиш и едноставно отстрани ја откако ќе завршиш, со што ќе заштедиш време и ќе го олесниш чистењето.

Помагаат да се задржи вишокот сок и маснотии што се ослободуваат за време на готвењето во фритезата, со што се одржува чистотата и се продолжува животниот век на фритезата.

Со нивно користење можеш да спречиш лепење на храната на дното што ќе го олесни отстранувањето на храната и одржувањето на фритезата.

Дополнителен слој на хигиена и чистота при подготовката на храната, намалувајќи го ризикот од бактерии и контаминација.

Технички карактеристики:

  • Димензии: 16 x 4.5 cm;
  • Материјал: хартија (за еднократна употреба).