Чистач на пареа H20 Mop X5

2,870.00 ден

Чистач на пареа H20 Mop X5

Шифра 4197

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Систем за чистење на пареа H2O МОП X5 создаден со употреба на американска технологија, обезбедува највисок квалитет на чистење и дезинфекција. Денес, овој чистач е најдобриот член на семејството за чистење на пареа H2O.

Неговата употреба овозможува постигнување на високо ниво на чистота, без оглед на видот на површината и нејзиното обложување. Сега, дури и теписите во вашиот дом ќе бидат совршено чисти. Уникатната структура на H2O МОП X5 за само неколку секунди, го претвора во удобен и компактен стример што може да ги исчисти и најтешките пристапни области.

1. Чистење на подови- поради употреба на моќен прилив на топла пареа, може да се ослободи од сите, дури и од најтешките видови на контаминација. Истовремено со чистење, се врши и дезинфекција – сите микроби и бактерии се уништуваат, без употреба на било какви хемикалии за домаќинства.
2. Чистење на теписи на пареа – присуството на специјалната рамка ви овозможува да претворите обичен џогер во удобен чистач на пареа за теписи. Топла пареа под притисок, не само што продира во длабочините на купот, чистејќи го тепихот, туку и ги уништува сите микроорганизми присутни во него.
3. Рачен чистач на пареа – четка за пареа H2O МОП X5 – оптимално решение кога треба да исчистите разни површини што не се достапни за конвенционална млазница – печка во кујната, плочки во бањата, плочки во тоалетот итн.
4. Чистење стакло – употребата на специјална млазница ви овозможува брзо и без непотребни проблеми, да го исчистите стаклото до кристална чистота.
5. Пароброд – заборавете на пеглата, сега можете да ја испеглате облеката додека е на закачалката. Пеглањето завеси никогаш не било толку лесно – едноставно поминете со чистачот на пареа по нивната површина и уживајте во резултатот.

Голем сет на функции:

 • Ергономија
 • Стилски и впечатлив дизајн
 • Профитабилноста
 • Леснотија на употреба и складирање
 • Голема моќност
 • Чистење и дезинфекција во исто време
 • Процесот на чистење не бара употреба на хемикалии за домаќинства
 • Чистењето се јавува поради топла пареа – на температура од 110 степени
 • Можност за рачно прилагодување на нивото на снабдување со пареа

Услови на употреба:

 • Системот за чистење на пареа H2O МОП X5 е исклучително лесен за употреба. За да започнете со чистење, треба да извршите само неколку едноставни чекори:
 • Поврзете ја основата со рачката, изберете го саканиот додаток и поврзете го на основата
 • Истурете вода во контејнерот, не надминувајќи ја ознаката MAX
 • Приклучете го H2O МОП X5 во штекер – може да започнете да работите за 20-40 секунди

Карактеристики:

 • Тежина – 3,3 кг
 • Моќност – 1,3 kW
 • Капацитет на контејнер – 400 ml
 • Температура на пареа – 110 степени Целзиусови
 • Кабел – 3 м
 • Димензии на џогерот – 22,5х46,5х30 см
 • Димензии на пакувањето – 54×46,5x30cм

Содржина на пакетот:

 • Главен дел – основа
 • Резервоар за вода
 • Рачка за чистачот
 • Кабел за напојување

Покрај тоа, комплетот вклучува комплет дополнителни додатоци кои обезбедуваат максимална удобност, и за време на чистењето и при сервисирање на џогерот:

 • Мерна чаша што се користи за истурање вода
 • Метална фиба што се користи за да се ослободи од скалата
 • Продолжено црево, долго 85 см, што се користи за снабдување со пареа
 • Млазница за чистење тепих од микрофибер
 • Млазница за прскање со пареа
 • Метална четка, круг
 • Тркалезна најлонска четка за чистење
 • Чистење на стругалка за млазницата
 • Подлога-млазница на купишта за прозорци
 • Микрофибер млазница за испарување и пеглање облека
 • Чистење на додаток за четка за прашина
 • Перница-млазница за чистење прашина

Видео: www.youtube.com/watch?v=cnSLPrE5iEk