Мини рачна правосмукалка

690.00 ден

Мини рачна правосмукалка

Шифра 4240

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4240 Ознаки:

Опис

Безжичната рачна правосмукалка е идеална за одржување на внатрешноста на автомобилот.

Можеш да ја користиш за отстранување на прашина, трошки, влакна од домашни миленици и друга нечистотија од седиштата, подот, тапацирот и просторот помеѓу седиштата.

Оваа правосмукалка е одлична алатка за брзо отстранување на влакната од миленици и прашината од седиштата и другите површини во автомобилот.

Безжичната рачна правосмукалка е практична за патување и итни ситуации.

Овој производ е повеќенаменски и го олеснува одржувањето на чистотата и хигиената во твојот автомобил или во домот во различни ситуации.

Кога ќе се наполни филтерот за малата правосмукалка, само измиј го со вода, исуши го и ќе биде подготвен за нова употреба!

Безжичната преносна мини правосмукалка работи на батерија која ќе ја полниш на секои неколку употреби, а за да функционира, само притисни едно копче! Кога ќе се наполни филтерот за малата правосмукалка, само измиј го со вода, исуши го и ќе биде подготвен за нова употреба!

Моторот од 120W ќе вшмукува сè што ќе наиде – влакна, трошки, прашина, земја.

Ќе добиеш долга екстензија за тешко достапни места во автомобилот, електронската опрема или радијатор, како и додаток со четка за чистење на тастатура, звучници, клима во автомобилот и слично!

Технички карактеристики:

 • Батерија: 2000 mAh
 • Моќност: 120W
 • Напон: 7,4V
 • Полнење преку USB-кабел