Чистач на пареа – Iskra JC-229

4,990.00 ден

Чистач на пареа – Iskra JC-229

Шифра 4527

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

• Напон: 220-240V 50 / 60Hz

• Моќност: 1300W (максимум)

• Должина на кабел: 5м

• Глава со кружен зглоб

– страничен наклон од 90 °

– навалување напред – наназад 70 °

• Чисти и дезинфицира со пареа од 100-120 ° C

• Погоден за повеќето материјали и површини

• Турбо систем за греење

• Ергономски дизајнирана рачка

• Резервоар за вода 380 ml

• Резервоар за средство за чистење

• Заштитен капак на резервоарот за вода

• Димензии на пакувањето (LxWxH mm): 245x170x510

• Нето тежина: 3 кг

• Бруто тежина: 3,2 кг

Додатоци:

• Додаток за чистење на прозорци

• Додаток за чистење облека

• Крпи за чистење

• Тркалезни четки (2 пати изработени од најлон)

• млазница на млаз со пареа

• Аголна екстензија

• Чаша за Мерење

• 24 месеци гаранција