Електричен уред за чистење на четки за козметика

690.00 ден

Електричен уред за чистење на четки за козметика

Шифра 4224

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4224 Ознаки:

Опис

Овој уред има за цел длабоко да ги исчисти вашите четки за шминка. Премиум моторот од околу 80 r/min осигурува дека четките за шминка целосно се тријат со три различни површини. Темелно исчистете ги остатоците од козметика, како што се подлогата и коректор.

Оваа електрична алатка овозможува брзо и темелно чистење на четките за шминка. Вибрациите и ротацијата брзо ја отстрануваат шминката, нечистотијата и бактериите од четките, а со тоа им го продолжува животот.

Редовното чистење на четките за шминка е од суштинско значење за одржување на хигиената. Оваа алатка помага да се елиминираат бактериите и нечистотиите од четките, со што се намалува ризикот од иритација или проблеми со кожата.

Со USB напојување, оваа алатка е исклучително практична. Можеш да ја користиш насекаде со помош на USB полнење, што ја прави идеалена за патување или секојдневна употреба дома. Се вклучува во било кој полнач од мобилен телефон или уред со УСБ порта.

Оваа алатка е компатибилна со повеќето четки за шминка со различни големини и форми. Ова значи дека можеш да ги исчистиш твоите омилени четки без разлика на брендот или типот.

Ги чисти четките брзо и ефикасно по секоја употреба, овозможувајќи ти секогаш да имаш чисти четки за беспрекорна шминка.

Оваа алатка им го олеснува брзото чистење на четките меѓу употребите, со што се одржува хигиената и професионалниот стандард.

Благодарение на неговиот компактен дизајн и USB напојувањето, оваа алатка е практична за патување.

Технички карактеристики:

  • Материјал: ABS + силикон;
  • Димензии: 8.8 x 8.8 x 8.8 cm;
  • Напојување: USB.