Филџан за кафе или чај со подлога за загревање

690.00 ден

Филџан за кафе или чај со подлога за загревање

Шифра 4601

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4601 Ознака:

Опис

Шолјата за кафе изработена од керамички-фин порцелан, мазна глазура, лесна за чистење.

Совршена големина, форма, голема рачка, одлично е и за подготовка од машината за кафе.

Боите се убави, светли, со малку сјај. Совршен за да пиете млеко, чај, кафе и вода.
Нашиот сет за керамички шолји e направен со вистинскиот процес на печење и се пече во висока температура од околу илјадници степени. Бојата е полна, издржлива и не е лесно да избледи. Секоја шоља поминува низ сеопфатно тестирање за безбедност и квалитет од трета страна за да се осигура дека е безбедна за храна. Овие порцелански шолји се направени од висококвалитетна порцелан, затоа што сакаме да уживате во него без никакви грижи.
Шолја за кафе со грејач – Затоплувачот за кафе е дизајниран да го одржува вашиот пијалок на константна температура и да ја одржува оваа температура цел ден, што е удобна температура. Подлогата со постојана температура ви овозможува да уживате во топлото кафе во секое време. Нашата електрична чаша може да ја намали брзината на ладење на топлите пијалоци, која се одржува во текот на денот. Ниту е премногу топло, ниту премногу ладно. Особено погодна употреба во ладно време.

Во затоплувачот има сензор за тежина, па така тој работи само кога филџанот е на него, инаку автоматски се гаси.

Работи на 220 V