Стапица за бубашваби – лебарки

390.00 ден

Стапица за бубашваби – лебарки

Шифра 4393

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

 

Опис

Замката има иновативен дизајн со алуминиумски вратички, кои се специјално наместени за да дозволат лесен влез на лебарките без да можат да излезат и остануваат заробени.

Се што треба да направите е да ставите специјалната смеса во замката која е вклучена во сетот и да ја оставите замката на некое место каде што има движење од бубашваби.

После неколку дена проверете ја замката и ќе видите колку бубашваби сте уловиле. Откога ќе ги отстраните уловените лебарки може да ја измиете, поставите од мамецот и замката е спремна за повторна акција.

Може да ја користите се додека не ги искорените бубашвабите од вашиот дом, и на крај откога ќе измиете може да ја складирате додека не ве снајде нова инвазија или да ја позајмите на пријателите. Кога ќе ви заврши смесата мамец, како мамка може да користите и обични трошки од леб или кекс.

Благодарение на проѕирниот капак, во секој момент имате увид колку бубашваби сте уловиле. Одлична е доколку имате мали деца или миленици, бидејќи мамката е 100% еколошки производ, и функционира без употреба на инсектициди или хемикалии. И може да ја користите повторно и повторно.

Карактеристики и погодности:

Исклучително лесно за употреба
Иновативен дизајн
Може да работи 24/7 – 365 дена во годината
Безбедно е за децата и домашните миленици
Не троши електрична енергија
Ги мами и заробува лебарките
Не содржи исектициди, хемикалии и отрови
100% еколошки производ