Професионален чистач за прозорци – правоаголен

1,190.00 ден

Професионален чистач за прозорци – правоаголен

Шифра 4444

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4444 Ознаки:

Опис

Повеќенаменскиот чистач за прозори има ротирачка глава на која е поставена микрофибер крпа, што го прави чистењето на прозорците побрзо и почисто. Идеален за надворешни и внатрешни стаклени површини, може да се користи и како алатка за чистење на шофершајбната.
Телескопската шипка може да се прилагоди во опсег од 75-155 см, повеќе не треба да се грижите за проблемот со чистењето на прозорците на високи места. Дизајнот на U-бар ви помага лесно да го исчистите надворешното стакло на прозорецот. Системот за ротирачка глава се прилагодува на аглите на прозорецот достигнувајќи го секој агол.
Главата за бришење од 26 cm ја зголемува површината за чистење оддеднаш, со што чистењето е поефикасно. Главата може да се отстрани и измие. Главата за бришење со висока густина има силна апсорпција на вода и добар ефект на чистење. Силиконската лента за стругање има висока флексибилност и не го гребе стаклото. Прачката од алуминиумска легура е лесна и силна, не ‘рѓосува.
Професионалната крпа од микрофибер може да ја избрише целата прашина од прозорецот без хемикалии, да го исчистите вашиот прозорец брзо и лесно. Овој чистач е идеален за чистење на прозорци, стакло, тушеви, автомобилски стакла, стаклени огради на балкони и сл.