Алатка за чистење трева, плевел, мов

1,190.00 ден

Алатка за чистење трева, плевел, мов

Шифра 4445

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4445 Ознаки:

Опис

Оваа повеќенаменска градинарска алатка е иновативно дизајнирана да го олесни и подобри одржувањето на твојата градина. Со неа на лесен и брз начин ќе ја отстраните тревата, мовта и плевелот кој се појавува помеѓу бекатон плочки, патеки за движење, тераси и сл.

Благодарение на нејзиниот посебен дизајн, оваа алатка овозможува брзо и ефикасно отстранување на корените на растенијата без многу напор.

Со својата рачка што може да се прошири, оваа алатка овозможува флексибилна работа и го олеснува пристапот до тешко достапните места во градината.

Квалитетна изработка, висок издржливост обезбедувајќи долготрајна употреба.

Главната цел на овој производ е да го олесни отстранувањето на корените и плевелите од градината. Неговиот посебен механизам овозможува брзо и ефикасно отстранување на коренот без многу напор.

Освен за отстранување на трева, мов, плевел, може да се користи и за разни други задачи како подготовка на површината за садење, отстранување на остатоци од растенија и слично.

Технички карактеристики:

  • Материјал: Метален додаток за чистење и пластична рачка
  • Сетот вклучува метална кука, пластична телескопска рачка, четка за чистење