Универзален лепак UNI-TEK 85 – Неостик 3 кг

1,190.00 ден

Универзален лепак UNI-TEK 85 – Неостик 3 кг

Шифра 2506

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 2506 Ознаки:

Опис

Лепакот се користи за лепење на гума, пластика, дрво, платно, сунгер.

Идеално при изработна на мебел или при тапацирање.

Може да се нанесува рачно, со четка или со пиштол за нанесување лепак.

Времето за сушење зависи од материјалот и од температурата во просторијата.

Пред нанесување површината треба да е сува и чиста.

За разредување или чистење може да секористи разредувач.

Големина на пакување 3 кг.