Средство за репарација на фуги и пукнатини

390.00 ден

Средство за репарација на фуги и пукнатини

Шифра 4764

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4764 Ознаки:

Опис

Овој гел е совршен за поправка на пукнатини или оштетувања. Без разлика дали станува збор за поправка на споеви на плочки, запечатување прозорци или врати, па дури и поправка на помали пукнатини на ѕидовите, овој гел ќе ти помогне да ги решиш проблемите брзо и ефикасно.

Идеален за поправка на инјекциска смеса помеѓу плочките во бањата. Ова е особено важно за спречување на навлегување на влага и развој на мувла, со што се одржува хигиената и изгледот на бањата.

Може да се користи и за запечатување на споеви на мијалници или кујнски површини.

Може да се користи за поправка на фуги на тераси или балкони.

Многу ефикасен – Средството за поправка е иновативна формула која ефикасно ги запечатува и поправа оштетените површини.

Гелот обезбедува силен заштитен слој за површината. Отпорен е на протекување и може да се користи на влажни површини со висока цврстина на врзување.

Практичниот гел можете да го користиш на апсолутно сите градежни материјали.

Гелот е бел, па лесно ќе се вклопи во која било боја на твојата санитарна опрема.

Спречи го влошувањето на санитарните јазли – Рабовите на кадата, туш кабината, мијалникот и тоалетот се склони кон собирање мувла, поцрнување или жолта боја и создавање мали пукнатини кои го расипуваат изгледот на целата бања.

  • Количина: 280ml.