Flex Tape – гумена лента за затнување и изолација

290.00 ден

Flex Tape – гумена лента за затнување и изолација

Шифра 2520

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 2520 Ознаки:

Опис

Супер силна, гумирана, водоотпорна самолеплива лента која може да закрпи, врзува, запечати и поправа практично сè
Веднаш ги затвора водата, воздухот и влагата за да создаде супер силна, флексибилна, водонепропустлива бариера.
Совршено за протекување на покривот, олуци, доводници, чамци, лични водоводи, надворешна опрема, ПВЦ и водоводни цевки, прозорци, врати, ѕидови, создава супер силна, водоотпорна заптивка.

Употреба на: ПВЦ, акрилик, метал, челик, бакар, алуминиум, дрво, керамика, порцелан, плочки, стакло, гума, фиберглас, штуко, гипс, камен, цемент, бетон, сув ѕид, EPDM покриви, некои пластики, ткаенини, винил и многу повеќе!

Ширина 10 cm, должина 152 cm