Сет клучеви G-10028, 46 парчиња

890.00 ден

Сет клучеви G-10028, 46 парчиња

Шифра 2502

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 2502 Ознаки:

Опис

Ултра практичен сет од 46 алати

Ултра практичен сет алати во пластична кутија кој се состои од 46 делови. Исклучително е лесен за користење и поставување на додатоците и насадните клучеви.

Идеален е за ситни поправки и брзи фиксови. Овој производ е погоден за дома за поправка на машини, поправка на автомобили, вентили за гас, седишта, брави, браници, за автомобилска внатрешна декорација и многу друго.

Лесен за употреба. Прекинувач за брзо ослободување и повратен механизам за лесно ракување.
Дизајн на хуманизација. Гумена рачка од два материјали за подобар и поудобен зафат.
Изработен од премиум хром челик ванадиум, висока јачина, висока отпорност на корозија, издржлив и практичен.

Карактеристики:

Изработен од висококвалитетен хром челик од ванадиум, одлична изведба на отпорност на абење, целосно стврднат и издржлив.

46 парчиња вклучуваат колекција од најпопуларните приклучници, клучеви со клучки, хексадецимален клуч, битови, универзален спој и сл.

Се користи за затегнување или олабавување, применливо за повеќето завртки, навртки, завртки за одржување на автомобилски, механички, мотоцикл и така натаму.

Клучот со рекет може да ја прилагоди позитивната и негативната насока, лентата за проширување додава должина и универзалниот спој ви дава подобар агол во ограничен простор.

Сетот содржи: 

 • 21 x битни приклучоци: T10, T15, T20, T25, T30, T40, HEX3, HEX4, HEX5, HEX6, HEX7, HEX8, SL4, SL5.5, SL7, PH1, PH2, PH3, PZ1, PZ2, PZ3
 • Приклучоци 13 x 1/4 “DR: 4, 4,5, 5, 5,5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 mm
 • 3 x HEX клучни клучеви: 1,5, 2, 2,5 mm
 • 1 х 1/4 “DR универзален спој
 • Забрана за продолжување 1 x 1/4 “x2”
 • Забрана за продолжување 1 x 1/4 “x6”
 • 1 x 1/4 “x6” флексибилна забрана за продолжување
 • 1 x DR Лизгачка лента Т
 • 1 x 1/4 “Брза рачка со рекет
 • Рачка за спинер 1 x 6 “
 • 1 x бит адаптер