Ротирачка четка за подови – Sweep Drag

590.00 ден

Ротирачка четка за подови – Sweep Drag

Шифра 3853

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3853 Ознаки:

Опис

Чистете квалитетно со елеганција и без бучава, со најдобриот чистач-метла на пазарот
Иновативниот, револуционерен ергономски дизајн овозможува да чистите без мака и напор.

Многу лесно ќе соберте буквално се без напор и мака, а подот и површините во домот секогаш ќе ви бидат чисти.

Чистачот има ергономска рачка чија должина може да ја наместите по желба во зависност од намената.

Цврста е и исклучително лесна со што нема да си ги изморите рацете, а со целосната флексибилност горе-долу и 360° ќе ги избегнете болките во половините и грбот.

Сметот и ѓубрето автоматски се собира во комората, а кога ќе завршите со чистење едноставно ќе го истурите во корпата за отпадоци.

Тајната на неверојатното чистење е во 3те ротирачки четки, кои се поврзани со специјален механизам и вртат кога го движите чистачот, автоматски собирајќи го ѓубрето и сметот во комората.

Чистачот собира буквално се исто како скапите правосмукалки, но не троши електрична енергија и чистењето е без бучава.

Чистачот може да го користите на сите можни површини: паркет, ламинат, плочки, мермер, линолеум, мушама….
За разлика од обичните и некои чистачи/метли на пазарот Sweep Drag чистачот ќе го користите со леснотија и задоволство.

Карактеристики и Погодности:

Иновативен елегантен дизајн

Компактност и цврстина

Комплетно движење горе-долу и 360°

Ергономска рачка

Подесување на должината на рачката, макс 110 cm

Комора за автоматско собирање на сметот

Изработен од високо квалитетни материјали

Исклучително лесно чистење

Чистење без бучава и електрична енергија

Пристап до обично недостапни површини

Сите делови лесно се вадат и ставаат

Заштедува време и пари

Заштита на подот од прекумерени течности