Заштитна маска за лице

690.00 ден

Заштитна маска за лице

Шифра 4591

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4591 Ознаки:

Опис

Заштитна маска за лице изработена од еколошка поликарбонатна легура.

Има висока цврстина, може да издржи притисок, удар, падови, не се деформира и е удобна.

Маската има филтер за воздух во долниот дел, што дозволува долготрајно користење

Практична за заштита на очите, носот, устата, погодна за било какви активности на отворен и затворен простор.

Широка употреба: Заштита при возење велосипед, ролери, тротинети, заштита во индустрија каде има опасност од прскање на течности, киселини, детергенти, заштита при заварување или сечење метал, заштита од прашина и тн.

Универзална големина: 21 x 16 cm