Сет клучеви 53 парчиња – Dr. Socket set

1,390.00 ден

Сет клучеви 53 парчиња – Dr. Socket set

Шифра 2524

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 2524 Ознаки:

Опис

Сет од 53 парчиња спакувани во квалитетна пластична кутија

Изработени од хром – ванадиум

CAR REPAIR TOOL BOX CONTENTS:

Sockets-20 PCS × Metric Socket Set- 1/4″ Drive:
13 × Shallow 6 Point ( 4/4.5/5/5.5/6/7/8/9/10/11/12/13/14 mm)
7 × Deep 6 Point ( 6/7/8/10/12/13/14 mm)

Bit sockets-21 PCS-1/4″ Drive:
PH1, PH2, PH3, PZ1, PZ2, PZ3,
SL4, SL5.5, SL7
H3, H4, H5, H6, H7, H8
T10, T15, T20, T25,T30, T40

Adap & Extension
2 x Extension Bar:
1/4″ Drive – 2″ Length
1/4″ Drive – 4″ Length
1 x Bit Adapter – 1/4″ Drive

HANDLES & Wenches & Joint & T Bar
1 x Quick Ratchet Handle – 1/4″ Drive
1 x Spinner Handle – 6”Length
1 × Flexible Spinner Handle – 1/4” Drive x 6”Length
1 x Universal Joint – 1/4″ Drive
1 x Sliding T Bar – 1/4″ Drive
3 x Hex Key Wrenches(1.5/2.0/2.5 mm)