Апарат за крофнички RAF R.256 – 850 W

1,190.00 ден

Апарат за крофнички RAF R.256 – 850 W

Шифра 4272

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категории , SKU: 4272 Ознаки:

Опис

Aпаратот за крофнички Ви овозможува брзо и лесно припремање мини крофнички. За неколку минути ќе можете да ги израдувате вашите најмили или да ги изненадните вашите гости.

Доволно е да го припремите тестото по вашиот омилен рецепт, да го ставите во загреаниот калап и после неколку минути крофничките се спремни за дегустација.

Можете да ги прелиете со чоколада, мед или да ги наросите со шеќер во прав или мелени ореви, да ги намачкате со крем или џем,да ги украсите со шлаг или овошје… Постојат безброј комбинации, а крофничките ке бидат занимливи и различни.

 • Број на калапот за крофнички: 6
 • Пречникот на калапот за една крофничка: 5,5 цм
 • Двострано загревање
 • Светлосен индикатор
 • Термоизолирана рачка
 • Моќност: 850 W