Масажер за врат PG-2601B

790.00 ден

Масажер за врат PG-2601B

Шифра 3846

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3846 Ознаки:

Опис

Електричен пулсен масажер за врат

Меридијан терапевтски апарат

Инструмент за третман на цервикален пршлен

Акупунктурна магнетна терапија

Загревање со инфрацрвено светло

Технички спецификации:
Моќност: 3V Dc (ААА батериите x 2 не се вклучени)
Фреквенција: 1 ~ 1000 Hz
Ширина на пулсот: 20 ~ 400 us
Пулсен бран: Квадратен бран

Карактеристики:
1. Ергономски дизајниран да одговара на кривините на вратот;
2. Вградени електрично-импулсни спроводливи плочки;
3. Испраќање на електрични импулси за акупунктурна масажа;

Пет ефекти:
1. Враќање на нормалната цервикална физиолошка структура (искривување), промена на стабилноста на цервикалниот ‘рбет, ублажување или елиминирање на коскената хиперплазија;
2. Отстранување на едема, воспаление, подобрување на циркулација на крв во мозокот;
3. Ублажување на болката предизвикана од компресија на нервите;
4. Подобрување на спиењето, зголемување на длабочината на спиењето;

Често седејќи во канцеларија со компјутер секој ден, ќе чувствувате умор и вкочанет врат, болка, а понекогаш и предизвикување главоболки…… Треба да го одржувате цервикалниот ‘рбет!

Овој уред ќе ви помогне да се опуштите и ефикасно да го ослободите вратот, да ја подобрите циркулацијата на крвта, така што цервикалниот ‘рбет се одржува добро.. Само 10-20 минути дневно додека гледате телевизија, читате, се релаксирате.

Нежно и смирувачко безбедно и удобно
Инструментот за терапија на вратот може брзо да ја подобри циркулацијата на крвта, да го подобри метаболизмот, да го елиминира локалното воспаление, да помогне во ублажување на феноменот на адхезија на меките ткива на вратот и рамото.