Четка – чешел за домашни миленици

390.00 ден

Четка – чешел за домашни миленици

Шифра 4608

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4608 Ознаки:

Опис

Овој чешел е алатка наменета за сите сопственици на домашни миленици кои сакаат ефикасно решение за управување со влакната на своите миленици.

Чешелот е специјално дизајниран да се справи со мртвите влакна, обезбедувајќи голем број поволности кои ќе ги задоволат дури и најсложените потреби за негување.

Идеален за сопствениците на кучиња и мачки кои сакаат ефикасно да го намалат опаѓањето на косата кај своите миленици. Овој чешел продира во подвлакното, отстранувајќи ги мртвите влакна и спречувајќи несакано заплеткување.

За кучиња со густо крзно, овој чешел обезбедува не само естетска нега, туку и здравствени придобивки. Масажата на кожата обезбедена од чешелот ја подобрува циркулацијата на крвта, придонесувајќи за целокупното здравје на кожата.

Неговата остра, но нежна конструкција го прави чешлањето попријатно и за сопственикот и за кучето.

Овој чешел придонесува за почиста околина, намалувајќи го присуството на влакна во домот.

Чешлањето со оваа алатка не само што го отстранува вишокот влакна, туку и обезбедува пријатна масажа на кожата на миленикот, подобрувајќи ја циркулацијата на крвта и придонесувајќи за целокупното здравје на кожата.

Темелно отстранување на мртвите влакна – Овозможува длабока пенетрација низ дебелото крзно, ефикасно отстранувајќи ги мртвите влакна и намалувајќи го опаѓањето на косата кај кучињата.

Превенција од проблеми со влакната – Редовната употреба на овој чешел спречува создавање јазли и заплеткување на влакната, со што се намалува ризикот од иритација на кожата и појава на проблеми со влакната кај кучињата.

Технички карактеристики:

  • Големина на производот: 8 x 5 x 13cm.
  • Чешел од нерѓосувачки челик
  • Нелизгачка силиконска рачка