Магнетни лепенки против болки во грбот

490.00 ден

Магнетни лепенки против болки во грбот

Шифра 4498

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4498 Ознака:

Опис

Магнетни лепенки за олеснување на болки во грбот, половината, рамената, вратот, лактите, колената, колковите, рацете, нозете итн.

Се применуваат за континуирана стимулација на точките на притисок (акупресура), за максимално олеснување на болката

Магнетната терапија се користи со векови за ублажување на болката, намалување на воспалението во мускулите, подобрување на циркулацијата на крвта, како и балансирање на позитивната енергија

Начин на употреба: нанесете го лековитиот магнет директно на точките за акупунктура или болните области. Може да остане на место со денови и да издржи физичка активност, потење, па дури и туширање.

Соодветни за повеќедневна употреба, до целосно намалување на болката – по употребата лепенките се фрлаат и не се користат одново

Материјал: водоотпорна ткаенина, еластичен материјал кој овозможува кожата слободно да дише, лепило без синтетика + магнет

20 парчиња магнетни лепенки