X5 Super Slim – појас за слабеење

950.00 ден

X5 Super Slim – појас за слабеење

Шифра 3220

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3220 Ознаки:

Опис

Создава вибрации на целото тело што ги стимулира мускулите и предизвикува дополнителна мускулна контракција и зголемена активација во сите фази од тренингот! Придобивките од овој масажер со вибрации се многу подалеку од градењето мускули – го зголемуваат вашиот метаболизам и ја подобруваат циркулацијата на крвта за да ги согорите несаканите маснотии. Зголемете ја густината на коските и потиснете го стресот на зглобовите.

Помага за слабеење, го подобрува метаболизмот, ја промовира циркулацијата на крвта, ја намалува вкочанетоста и болката, ја враќа еластичноста на мускулите, исто така е корисно за ‘рбетот, колената, рацете, нозете, бутовите и раменици

X5 масажа со вибрации, 5 мотори со врвен квалитет работат во исто време со голема фреквенција на рамномерни вибрации.

Магнетна терапија 20 магнети за масажа формираат 360 опкружувачко магнетно поле, рамномерно масирајте ги сите делови од телото, за да изгубите килограми, и брзо согорувате на маснотиите

Може да се изберат два прилагодени режими – Два режима на силен и послаб интензитет на вибрации.

Должината на ременот може да се прилагоди за да одговара на секој

Ергономски дизајн – Научно се користи за струкот, го одржува рбетот природно исправен за да го подобри седењето.

Овој појас може да се користи во повеќето делови од телото како што се половината, грбот, задникот, рацете, нозете, бутовите и рамената.

 • Моќност: AC100-240V 50 Hz
 • Излезна моќност: DC12V 1000mA
 • Максимална моќност: 7,2 W
 • Tермодинамичка температура: до 30 Целзиусови степени
 • Прилагодлив механизам: 2
 • Додатоци за производот: адаптер за напојување (не се полни)
 • Карактеристики на производот: режим на вибрации
 • Големина: 125 cm x 17 cm
 • Тежина: околу 800 g